Види добрив (частина 3)

Калійні добрива бувають не тільки простими, а й комплексними.
Яскравим представником комплексних калійних добрив є калійна селітра (або калієва селітра). Основні речовини – калій і азот. В першу чергу це добриво корисно для рослин, які вирощуються в теплицях. Так само, основний час вношення – під час фази плодоношення. Використовується не тільки в чистому вигляді, але і у вигляді суміші з іншими азотними добривами, що дозволяє знизити одноразову дозу.

Суміш сульфату кальцію і магнію – калимагнезия використовується в основному на піщаних і супіщаних грунтах. При цьому потрібно враховувати чутливість кожного виду рослини до хлору- калимагнезия може використовуватися і до високочутливим культурам, тому що в складі є хлор (до 3%).

Нітрофоска

Відноситься до найпростіших і ефективних добрив, в складі – азот, калій і фосфор. Використовується як в сухому, так і в розведеному водою, вигляді. Водний розчин вимагає додавання магнію. Нітрофоска сприяє рясному цвітінню, формуванню і розвитку плодів.
Через невисоку ціну та доступності користується великою популярністю у садівників і городників – найчастіше нітрофоска вноситься для підгодівлі полуниці, огірків, капусти, малини, часнику, плодових дерев і квітів, що вирощуються на власних ділянках.

У нітроамофосці, так само як і в нітрофоски, основою є калій, фосфор і азот. Ідеально підходить для чорноземів і глиноземів, але, при бажанні, можна удобрювати будь-які види грунтів. Найчастіше використовують для підгодівлі помідорів і винограду, діючи не тільки на формування плодів і їх розвиток, а й захищає від фітофтори, парші та синьої гнилі.

Не дивлячись на схожість нітрофоски і нітроамофоски це все-таки два різних добрива. У них відрізняється склад – у нітроамофоски більше мінеральних елементів і вона більше адаптована для підгодівлі овочевих культур. До того ж норми внесення у нітрофоски вище в півтора рази.