Види добрив – 1 частина

Рослинам, як і всім живим організмам на планеті потрібне постійне харчування.

Вони вміють витягати живильні речовини з навколишнього середовища – з води, повітря та ґрунту і основою їх харчування становить не тільки вода і вуглець, а й практично вся періодична система Менделєєва. Для правильного росту, розвитку і розмноження, рослина потребує підтримки балансу всіх потрібних йому поживних речовин і якщо баланс буде порушений, то рослина не тільки буде хворіти і чахнути, але може і загинути.

Саме для підтримки такого балансу і в сільському господарстві і в садівництві використовують різні види добрива.

Найчастіше недолік корисних речовин відчувають саме культурні рослини, які вирощуються на оброблюваних полях і в садах. Рослини в дикій природі знаходяться в певному круговороті, який підтримує баланс поживних речовин за рахунок відмерлих рослин. Рослини, відмираючи, потрапляють в грунт, перегниває і утворюють елементи, які сприяють зростанню і розвитку нових рослин. У сільському господарстві і в садівництві, саме через діяльність людини, з часом грунт втрачає практично всі поживні речовини, що призводить не тільки до збіднення ґрунту, а й до зменшення врожайності.
Для того, що б поліпшити якість грунту і підвищити врожайність, фахівці вносять цілий ряд речовин, які, в залежності від складу і основного елемента, називаються добривами.

Розглянемо основні види добрив.

Мінеральні добрива

Мінеральні добрива в основному складаються з речовин, які представлені в добриві у вигляді мінеральних солей.

Мінеральні добрива бувають прості – коли основний елемент один, наприклад – фосфор, калій або азот, і комплексні – до складу яких входять відразу кілька основних елементів, наприклад – азот, фосфор і калій. Наприклад, одне з таких комплексних добрив називається аммофоскі або Діамофоска, в залежності від кількості в складі того чи іншого елемента в порівнянні з іншими (більш докладно зупинимося в наших наступних статтях). Для того щоб досягати успіхів у вирощуванні тих чи інших продуктів, застосування добрив кожного з видів вимагає хороших знань норм і правил внесення.

Компанія ТРАНСХІМТРЕЙД пропонує купити мінеральні добрива і відповість на всі ваші запитання.

Друга частина статті про види добрив