Види добрив – 2 частина

Як ми вже писали в 1 частини статті про види добрив, мінеральні добрива – це з’єднання неорганічних речовин, які містять в своєму складі необхідні елементи для харчування, росту і розвитку рослин. Особливістю таких добрив є вузько направлений складу кожного виду, який використовується в кожному конкретному випадку, для вирішення тих чи інших завдань у вирощуванні рослин і отриманні врожаю.

Найпростіші односкладні добрива бувають калійними, фосфорними і азотними.

Це пов’язано з тим, що крім інших поживних елементів, які входять в склад мінеральних добрив, ці є основними в їх складі.

Калійні добрива

Як вже стає зрозуміло з самої назви, калійні добрива складаються в основному з калію і покликані заповнювати в рослинах недолік цього важливого мікроелемента. Калій знаходиться в грунті в нерозчинної формі, важко переоцінити його важливість для рослин, тому що даний мікроелемент знаходиться в клітинному соку і в іонної формі в цитоплазмі і відіграє важливу роль в поглинанні води і в процесах фотосинтезу. Калійні добрива так само активізують різні метаболічні процеси, дія ферментів і беруть участь у вуглецевому і азотному обміні.

Культури, для яких підгодівля калійними добривами вкрай важлива:

  1. Ріпак – підгодівля калійним добривом призводить до підвищення стійкості до хвороб, зимостійкість і збільшує врожайність шляхом збільшення кількості насіння в рослині і їх масу.
  2. Соняшник – калійне добриво для соняшника грає важливу роль в утриманні вологи, підвищує посухостійкість, бере участь у вуглеводному обміні.
  3. Соя – калій в мінеральному добриві сприяє правильному формуванню зерна, підвищує не тільки врожайність, але і олійність зерен.
  4. Цукровий буряк – так як калій сприяє накопиченню вуглеводів, цукровий буряк особливо вимагає підгодівлі калійним добривом. Це, крім поліпшення поживних якостей, забезпечує стійкість рослини до хвороб, підвищує збереження вологи і підвищує врожайність.
  5. Чудово підійдуть калійні мінеральні добрива для саду та городу – плодові дерева і кущі, городні рослини показують прекрасні результати врожайності і якості плодів при регулярній підгодівлі калієм.
  6. Дуже важливо калійне добриво для картоплі. Калій сприяє накопиченню не тільки вуглеводів, як у випадку з цукровим буряком, а й крохмалю, що дозволяє отримувати високі врожаї дуже великої картоплі.

Незважаючи на таку важливу роль, яку відіграє калій в підвищенні врожайності і його поживних якостей, калійні добрива в Україні незаслужено обділяють при внесенні добрив в грунт.

Компанія ТРАНСХІМТРЕЙД запрошує вас купити мінеральні добрива, в складі яких калій сприятиме підвищенню врожайності і в кількісному і в якісному вираженні.