В Україну заборонено ввозити деякі види добрив

Кабінет Міністрів України заборонив ввезення сульфату амонію і суміші нітрату амонію з карбонатом кальцію виробництва Росії.

Заміщення зазначених добрив планується шляхом часткового виробництва в Україні, а також імпортом з Білорусі.

Дія заборони імпорту з Росії добрив даних видів діятиме до кінця 2018 року.

Загальна потреба в рік сульфату амонію становить близько 51 тисячі тон, а суміш нітрату амонію в карбонатом кальцію – понад 100 тисяч тон.
У 2017 році в Україну було імпортовано 264,6 тисяч тон сульфату амонію на суму понад 34 млн. гривень – з них з Росії -186,5 тисяч тон (70,5% від загального імпорту), з Білорусі – 73,6 тисяч тон (27,8%). Суміш нітрату амонію з карбонатом кальцію була ввезена в кількості 214,2 тис. тон, на суму 42,4 млн. $ (99,1%).
Як раніше повідомлялося, Росія пустила всі поїзди, маршрут яких пролягав через територію України, в обхід. Загальна кількість поїздів – 60 пасажирських та 30 вантажних. Міністр інфраструктури Володимир Омелян висловив думку, що дане рішення не матиме негативних наслідків для громадян України і захистить країну від терактів.
Слід нагадати, що експорт-імпорт між Україною і РФ в 2017, як і в останні роки залишається незмінним – основний імпорт з Росії становить нафта, мінеральне паливо і продукти нафтоперегонки.