Сульфат амонію (частина 1)

Одним з найбільш ефективних добрив для стартового весняного внесення є сульфат амонію. Вживаючи його на лужних і нейтральних грунтах можна домогтися гарних результатів врожайності, особливо при підгодівлі сімейства хрестоцвітних, таких як ріпак, редис, брукви, гірчиці, хрону, капусти та ін.

Незважаючи на широке географічне застосування сульфату амонію – можна вживати в будь-яких кліматичних широтах

Дане добриво не особливо універсальне, тому що малоефективно для гречки, сої, пшениці, льону та інших сільськогосподарських культур.
Вживається сульфат амонію і в сухому і в розведеному вигляді і дію водного розчину практично моментальне. Так як це добриво має властивість окисліться грунт, щоб нейтралізувати цей вплив в розчин сульфату додають вапняк або товчений крейда.

Ще одна властивість сульфату амонію – взаємодія з іншими добривами.

Сульфат амонію підвищує ефективність підгодівлі будь-якого мінерального або органічного добрива, крім деревної золи. Секрет такого позитивного впливу на інші добрива – амонійна форма азоту в формулі сульфату амонію – (NH₄) ₂SO₄. А амонійна форма, як відомо, найбільш підходяща для засвоєння рослинами, тому то сульфат амонію так ефективно впливає на збільшення врожаю.