Купити Нітроамофоску NРК 16:16:16

Нітроамофоска NРК 16:16:16

Нітроамофоска NРК 16:16:16
Основні показники Значення
Сума поживних елементів, % не менше 48
Масова частка азоту 16
Масова частка засвоюваних фосфатів 16
Масова частка калія 16
Гранулометричний склад. Масова частка гранул разміром:
Менше 1 мм, % не більше 2
від 2 до 4 мм, %, не менше 80
Більше 6 мм, % 0
Розсипчастість, % 100

Форма відпуску: мішок/біг-бег

 • Універсальне високоефективне комплексне азотно-фосфорно-калійне добриво для всіх видів сільськогосподарських культур
 • Забезпечує комплексне живлення рослин необхідними елементами
 • Підсилює стійкість рослин до заморозків, зменшує ураження кореневими гнилями, борошнистою росою, іржею
 • Збільшує вройжаність культур
 • Різноманітність марок дозволяє проводити індивідуальний підбір добрива під певну культуру і грунт

Купити Нітроамофоску NРК 16:16:16Що таке нітроамофоска? Хімічна формула нітроамофоски виглядає наступним чином: NH4H2PO4 + NH4NO3 + KCL, з якої бачимо, що це багато компонентна речовина.

До складу нітроамофоски входить фосфор, азот і калій, які містяться в кожній гранулі агрохіміката.  Застосовується в інтенсивному землеробстві. Співвідношення елементів в агрохімікатів регулюється його виробниками і залежить від цілей використання. Наприклад, популярна марка NPK 16:16:16 містить по 16% кожного компонента. Випускається у вигляді сіруватих гранул, вона негігроскопічна, але розчиняється в воді.

Крім нітроамофоски на ринку добрив присутня нітроамофос – подвійне добриво, в якому немає калію. Співвідношення азоту та фосфору в нітроаммофоса марки А рівне – по 23% кожного, в марках В – 16% азоту і 24% фосфору, а в марках С – 23% азоту і 20% фосфору.

До родичів відноситься і нітрофоска, яка доповнюється магнієм. Не дивлячись на присутність магнію нітрофоска містить нітратну форму азоту, яка швидко вимивається з грунту.

Інший родич – азофоска, містить на додаток до основних компонентів – сірку. І це близький по впливу на рослини родич нітроамофоски.

Купити нітроамофоску та дізнатися ціну ви можете натиснувши на кнопку замовлення.

Основні показники Норма для марки (N:P:K)
А Д М П
Сумарно корисних елементів, % не менше 48 56 45 41
Масова частка азоту 16 8 17 21
Масова частка засвоюваних фосфатів 16 24 0.1 0.1
Масова частка калія 16 24 28 21
Гранулометричний склад. Масова частка гранул разміром:
Менше 1 мм, % не більше 2 2 2 2
від 2 до 4 мм, %, не менше 80 80 80 80
Більше 6 мм, % 0 0 0 0
Розсипчастість, % 100 100 100 100

Перед тим як купити нітроамофоску, варто знати, що цей агрохімікатів відноситься до категорії вибухонебезпечних, тому слід уникати його нагрівання. Зберігати його необхідно в холодних приміщеннях з бетону, або цегли, при температурі навколишнього середовища не вище 30 °C.

Вологість повітря не повинна перевищувати 50%. Мінеральне добриво нітроамофоска потрібно зберігати окремо від інших, щоб не відбулася хімічна реакція з непередбачуваними (аж до займання та вибуху) наслідками. Застосування нагрівальних приладів і відкритого вогню в приміщенні категорично заборонено.

Зберігати цю підгодівлю довше, ніж 6 місяців, не можна. Вона частково втрачає свої корисні властивості. Також, після закінчення терміну зберігання, ця речовина стає більш вибухо- і пожежонебезпечних.

Перевозити нітроамофоску, в цілях безпеки, дозволено тільки наземним транспортом, як в упакованому вигляді, так і насипним способом.

Скільки нітроамофоски вносити під різні рослини?

Норма внесення залежить від багатьох параметрів. Від виду рослин, складу грунту, наявності поливу, і інших інших супутніх чинників. Але існують середні значення, рекомендовані агрономами, і підтверджені багаторічним досвідом різних експериментальних і практикуючих господарств:

 • Озимі – 300-500 кг / га;
 • Ярові – 300-400кг / га;
 • Соняшник – 150-200 кг / га;
 • Кукурудза – 250 кг / га;
 • Ріпак – 100 кг / га;
 • Буряк (цукровий та кормовий) – 200-250 кг / га.

Правила внесення нітроамофоски

Основний акцент при виборі мінерального добрива робиться на визначення типу грунту. Нітроамофоску застосовують на більшості з них. Найкраще вона показала себе на чорноземах і глиноземах. При цьому слід врахувати, що чим щільніше склад грунту, тим довше йде процес проникнення хімікатів в родючий шар. Тому в глинисті землі нітроамофоску в якості підгодівлі вносять восени, а в більш легкі, піщані – навесні.

Застосування нітроамофоски на садових ділянках

Практика використання мінеральних добрив в особистих присадибних господарствах налічує не один десяток років. Але до сих пір багато садівників з побоюванням ставляться до нітроамофосці, так як вважають, що її застосування допомагає нітратів зберігатися в отриманому врожаї. Частково вони мають рацію, адже якщо використовувати будь-мінеральне добриво до самого кінця вегетації рослини, сліди хімікатів збережуться в його клітинах і тканинах. Але, якщо завчасно припинити внесення, то і нітратний залишок в процесі виробництва ми в межах норми.

Насправді, нітрати містяться і в органічних добривах, і їх надмірне використання може пошкодити екологічну чистоту продукції навіть більше, ніж помірне використання мінеральних.

Для приватного застосування нітроамофоски рекомендуються такі дози внесення:

 • Картопля – на 1м.кв. (Або на 4 лунки) – 20 гр;
 • Томати – 20 на 1м.кв. – 20 гр .;
 • Ягідні культури (смородина, аґрус) – 65-70 гр. під кущ;
 • Ягідні культури (малина, ожина) – 35-40 гр. на м.кв .;
 • Великі плодові дерева – 70-90 гр. по кромці пристовбурного кола, змішавши з грунтом.

Рекомендована кількість підгодівлі може змінюватися, в залежності від періоду вегетації рослини, типу грунту, і строків внесення інших добрив. Необхідно звірятися з інструкцією із застосування, щоб розрахувати оптимальне значення для кожного конкретного випадку.

Замовити