Калійні добрива

Калійна руда є основою виробництва калійного добрива. Калій як один з елементів живлення рослин сприяє поширенню крохмалю і цукру по тканинах і тим самим дає можливість отримувати соковиті і солодші плоди. Крім того, що калій сприяє збільшенню зеленої маси, рослини набувають підвищену опірність до хвороб і набагато легше переносять зимове зберігання. Калійні добрива добре поєднуються з іншими видами, утворюючи комплекси, які охоплюють, по максимуму, всі потреби рослин.

Хлористий калій – один з найбільш поширених видів калійних добрив. При цьому вносити в грунт його можна тільки перед зимовим періодом, тому що хлор негативно впливає на рослини.

Сульфат калію – мабуть, краще калійне добриво, тому що крім високої ефективності, не має в своєму складі отруйних добавок типу хлору. Вноситься добриво восени або навесні, безпосередньо перед посадкою, в лунку. Сульфат калію ще називають сірчанокислий калій. За відгуками садівників і городників, сірчанокислий калій особливо позитивно впливає на ягідні культури – збільшує кількість і якість врожаю і знижує ризик ураження синьою гниллю.