Калійні добрива (частина 2)

Калійна сіль вноситься переважно в піщані, торф’яні або супіщані грунти, тому що в даних грунтах завжди недолік калію. Як і хлористий калій, калійна сіль містить в своєму складі пристойний відсоток хлору, тому вноситься виключно в осінній або весняний період.

Вуглекислий калій – ще один вид калійного добрива, в якому відсутня хлор. Інша назва – поташ. У промислових масштабах виробляють шляхом переробки нефелина і глинозему. У домашніх умовах можна зробити дане добриво самостійно, якщо змішувати зелену масу рослин і золу. Особливо ефективно вуглекислий калій діє на картоплю.

Деревна зола – ще один вид досить популярного калійного добрива. З причини його відносну дешевизну і легкодоступності використовується повсюдно – від городів і садів. Закінчуючи тепличними господарствами. Використовувати можна як в сухому вигляді або розводити з водою – все залежить від пори року, культури і цілей підживлення.

Ще один несподіваний вид калійного добрива – цементний пил. Цементний пил є відходами цементного виробництва і в своєму складі не містить хлор. Застосовують дане добриво, в основному на кислотних грунтах, і змішуючи з торфом.