Фосфорні добрива

Фосфор – один з трьох життєво необхідних елементів, який відповідає за обмінні процеси і є джерелом енергії для рослин. Якщо рослина отримує достатньо фосфору, вона буде правильно рости, розвиватися і рясно плодоносити. Одним рослинам фосфор потрібен більше, іншим менше, але однозначного без нього рослини обійтися не можуть. При цьому, навіть якщо фосфору додати в грунт понад міру, то все одно засвоєна буде тільки та кількість, яка потрібна, фосфор, що залишився, буде засвоєний пізніше. Недолік або навіть відсутність фосфору згубно впливає на всю земну флору – рослини не зможуть розмножуватися, формувати насіння і репродуктивна система просто перестає працювати, так само може сповільнитися ріст рослини і розвиток плодів.
Основні корисні властивості фосфору:
- Підтримує рослини в період плодоношення;
- Покращує смакові якості ягід та плодів;
- Уповільнює процеси, які призводять до старіння рослини;
- Прискорює розвитку бульб і кореневої системи;
- Впливає на процес харчування рослини;
- Зміцнює імунітет.
Промисловість виробляє фосфати шляхом обробки тонкомолотих фосфатних порід сірчаною кислотою.
Основні види:
- Простий гранульований;
- Простий порошковий;
- Амонізований;
- Подвійний / потрійний гранульований суперфосфат;
- Гранульований суперфосфат з гуматами та ін.
Кожен з видів має свою область застосування, час, дози, види рослин і використовувати їх можна відповідно до інструкцій.
Простий суперфосфат.
Водорозчинне неконцентрированная добриво, з вмістом фосфору 16-20%, містить в своєму складі сірку, кальцій і магній. Виробляється у вигляді порошку або гранул. Застосовується на всіх видах грунтів, особливо благотворно впливає на бобові, злакові хрестоцвіті. Так само прекрасно підходять картоплі, буряку, ріпі, моркви, льону та ін.
Гранульований суперфосфат – ще один з видів даного мінерального добрива, проводиться шляхом пресування порошку в гранули, при цьому оксид фосфору є основним у складі.
Амонізований суперфосфат – це такий вид фосфорного добрива, до складу якого входить аміак, сірка і сульфат калію. Найбільш доцільне застосування цього добрива для городніх культур, які особливо потребують сере.
Подвійний / потрійний суперфосфат – концентроване водорозчинне фосфорне добриво. Містить 43-46% фосфору в легкозасвоюваній для рослин формі. У складі присутні (в невеликих кількостях): сульфат кальцію, магній фосфат, фосфати алюмінію і заліза і інші. Як і простий суперфосфат, підходить для всіх рослин і всіх видів грунтів.
Способи внесення:
- основну частину бажано внести при осінній (весняній) перекопці, на глибину обробки грунту (квітень, вересень);
- при посіві або посадці (бажано гранульований) – в лунки, борозенки, ямки (травень);
- в якості підгодівлі (червень, липень, серпень).