Біурет у складі карбаміду

Як відомо, карбамід є твердою кристалічною речовиною, температура плавлення якої становить 132,7 ° С. При нагріванні карбамід, в процесі грануляції, піддається процесу термічної дисоціації, в результаті якої, в карбаміді утворюється біурет. Біурет є забруднюючую домішкою, яка має фітотоксичності властивості і таким чином знижує якість карбаміду як добрива. Так як утворення біурету безпосередньо залежить від температури і тривалості нагріву карбаміду, при його виробництві роблять все можливе, щоб зміст біурета не перевищував 1,4%.

Кілька прикладів очищення карбаміду від домішок біурету.

1. Один з варіантів виробництва карбаміду і при цьому зниження рівня біурету в отриманому продукті є спосіб додаткового випаровування карбаміду в спеціальній установці, яку встановлюють зверху колони для гранулювання, щоб карбамід після расплавкі надходив на операцію гранулювання максимально швидко. Недолік – потрібне встановлення додаткових конструкцій і подовження установок для  збору пару і конденсату.
2. Наступний варіант – додаткове насичення аміаком розчину карбаміду, для розщеплення біурету. В результаті реакції знову утворюється карбамід, але вже з меншим вмістом домішок. Недолік такого способу – його дорожнеча і енерговитратність, даний спосіб вимагає застосування високого тиску протягом тривалого часу при виробництві карбаміду.
3. Ще один спосіб – випарювання аміаку, води, вуглекислого газу та швидке пропускання отриманої речовини через трубу обігрівача. Недоліки такого способу – додаткові витрати на обігрів і встановлення додаткового обладнання.
4. Найбільш ефективним способом очищення кристалів карбаміду є обробка добрива ацетономісткою рідиною. Даний вид очищення з одного боку простий – перемішування кристалів карбаміду і розчинника здійснюється механічним способом, з іншого боку, потрібно контролювати втрати основного продукту, який «випаровується» разом з біуретом.
Крім описаних способів є ще кілька видів очищення, але всі вони або дуже енерговитратні, або вимагають встановлення додаткового дорогого обладнання.

Фітотоксичні властивості біурету негативно впливають на ріст і розвиток рослин. За ДСТУ 7312 до: 2013 зміст карбаміду не повинен перевищувати 1,4%, тому що концентрація вище даного показника може серйозно нашкодити культурам. Через це карбамід рекомендують використовувати на 10-15 днів раніше, ніж починається посівна і вкопувати на 10 – 12 см нижче насіння. При таких умовах, якщо карбамід має високий відсоток вмісту біурету, його негативний вплив буде мінімальним. Особливо небезпечний вплив біурет має в разі підгодівлі рідким карбамідом «по листу» – ризик обпекти листя дуже високий.

Для того щоб звести ризик до мінімуму, потрібно купити якісний карбамід у перевіреного надійного постачальника. Компанія Трансхімтрейд пропонує придбати сертифікований карбамід вагонними партіями. Зробити замовлення ви можете на сторінці  Контакти