Аміачна селітра і карбамід

Аміачна селітра і карбамід відносяться до групи азотних добрив, які є чи не найбільш затребуваними в сільському господарстві. Причиною такої популярності є азот, який входить до складу даних добрив. Азот, в свою чергу, один з найважливіших елементів живлення рослин і без нього неможливо ріст і розвиток культур. Від вмісту азоту в грунті залежить продуктивність рослин, вміст білка в злаках, кількість і якість врожаю. Дуже часто перед аграріями постає питання – що краще використовувати – карбамід або аміачну селітру?
У кожного добрива є свої переваги і недоліки.
• І карбамід і аміачна селітра відносяться до азотних добрив, і головна відмінність полягає в процентному співвідношенні азоту.
• Карбамід містить 46%, селітра – 34,4%.
• Азот з аміачної селітри засвоюється рослинами набагато швидше, ніж з карбаміду. Але при цьому, карбамід хоч і довше засвоюється, але діє на культури набагато довше.
• Через те, що в селітрі азот знаходиться відразу в двох формах – нітратній і аміачній, дія азоту на рослини виявляється більш ефективною.
• Аміачна селітра може використовуватися тільки в якості прикореневого підживлення, карбамід можна використовувати і в разі позакореневого підживлення, під час вегетативного росту рослини.
• Аміачна селітра вважається більш м’яким добривом і не шкодить рослинам, на відміну від карбаміду, який може заподіяти листю значної шкоди, у разі неправильного розведення і обприскування.
• Селітра вважається економічно вигідною – середня витрата на 100м² близько 1 кг.
• Селітру можна використовувати практично без обмежень через погодні умови, порами року і часу доби – від ранньої весни до пізньої осені.

•Так як селітра здатна «пройти» крізь сніговий покрив, її можна використовувати навіть тоді, коли на полях лежить сніг і є мороз. З цього випливає, що селітра ефективно діє і в умовах низьких температур, на відміну від інших азотовмісних добрив.

В цілому азотні добрива, як аміачна селітра, так і карбамід мають свої переваги і недоліки і грамотне використання добрив в тому чи іншому випадку, з урахуванням всіх нюансів, призведе до отримання високого і якісного врожаю. Компанія Трансхімтрейд пропонує придбати селітру аміачну і карбамід зі складів по всій території України за вигідними цінами.