Види добрив

Для того, що б підвищити врожайність, захистити землю від виснаження і захистити урожай від шкідників людство вже багато століть використовує добрива. Видів добрив є безліч і кожен вид використовує ті чи інші свої переваги, щоб аграрії досягали поставлених цілей. Розглянемо коротко кожен з видів добрив.

Мінеральні добрива
Мінеральні добрива є найпоширенішим і найдоступнішим видом добрив для промислового вирощування різних видів культур. До того, сміливо можна додати, що цей вид добрив ще і найефективніший.
Велика кількість різноманітних добрив відносяться до мінеральних, але в першу чергу вони поділяються на прості і комплексні.

Прості добрива складаються з одного елемента і практично не мають домішок. Комплексні складаються з декількох складових, які підсилюють дію один одного, тим самим збільшуючи ефективність дії не тільки на рослини, але і на грунт.

Прості види мінеральних добрив бувають фосфорні, азотні і калійні.
З назви видно, яка саме речовина є головним чинником.

Азотне – в складі азот може доходити до 82% (як наприклад безводний аміак). Азотні добрива найчастіше використовуються в початковій стадії розвитку рослин, роблять позитивний вплив на нарощування зеленої маси рослини. Представниками цього виду добрива є – карбамід, КАС, кальцієва, натрієва і аміачна селітра та ін.

Калійні мінеральні добрива – основний елемент калій, який сприяє накопиченню крохмалю і цукру в плодах рослин. Основними представниками є – сірчанокислий калій, хлористий калій і калійна сіль. Більш детально цей вид добрив ми розглянемо в наступних статтях.

Фосфорні мінеральні добрива – основні представники – фосфоритне борошно, суперфосфат простий суперфосфат подвійний. Вносять найчастіше на кислі грунти, так як фосфор максимально діє при наявності кислоти. Дуже часто використовують для фруктових дерев і ягідних кущів.