Мінеральні фосфорні добрива

Фосфорні мінеральні добрива застосовують в основному для підвищення родючості грунту.

Фосфор є учасником всіх основних метаболічних процесів рослин і є ключовим елементом їх харчування. Так само слід зазначити, що такі види фосфорних добрив як кісткове борошно і обесфторенний фосфат застосовують для мінеральної підгодівлі тварин.

Основні якості фосфорного добрива

  • На початковому етапі розвитку рослин фосфор впливає на правильний розвиток репродуктивних органів рослин.
  • Грає важливу роль в збільшенні кореневої маси і формування повноцінних зерен.
  • Чи впливає на життєздатність і болезнестойкостью.
  • Сприяє раннього дозрівання сільськогосподарських культур.

Залежно від кількості фосфору в складі, існує цілий ряд складних мінеральних добрив.

Такі мінеральні добрива і пропонує компанія ТРАНСХІМТРЕЙД

  1. Амофос – розчинна мінеральне добриво, в своєму складі має азот і фосфор (у середньому 12/50% відповідно). Відноситься до важкорозчинних, тому його потрібно вносити глибоко в грунт, ближче до коріння, інакше амофос просто не потрапить в нижні шари грунту. Якщо купити амофос, то його можна використовувати і в якості основного добрива і як підгодівля, як для городніх культур, так і для зернових.
  2. Суперфосфат – найбільш поширене фосфорне добриво, містить в складі домішки (яких менше в схожому добриві Подвійний суперфосфат), таких як гіпс, кремнезем, сполуки фтору та ін. Відмінний засіб в якості основного передпосівного і припосівного добрива.
  3. Фосфоритне борошно – містить до 30% фосфору, застосовують в основному на кислих грунтах, тому що саме кислота сприяє перетворенню фосфору в засвоювану форму для рослин. Зазвичай вносять під час осінньої підгодівлі, результат стає помітним тільки на другий – третій рік.

Крім зазначених вище видів фосфорних добрив, фосфор входить ще до складу таких добрив як нітроамофоска, азофоска, монофосфат калію про які ми розповімо в наступних статтях.